Lubisz być gotowy na każdą okazję? Zapoznaj się zatem z EDC! To wyjątkowy trend, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Sprawdź, co się z nim wiąże!
Broń pneumatyczna wykorzystuje różne mechanizmy napędowe. W przypadku wiatrówek jest to najczęściej ręcznie napinana sprężyna, podobnie, jak w podstawowych replikach ASG. Niektóre zaś działają dzięki silnikom elektrycznym. Sporo z nich wykorzystuje też siłę rozprężanego gazu. W broni airsoftowej zazwyczaj do tego celu stosuje się Green Gas. Jednak w wielu broniach (także niektórych wiatrówkach) używa się nabojów CO2.
Współcześnie większość graczy ASG nie wyobraża sobie, aby ich broń nie była wyposażona w dodatkowe akcesoria. Obejmuje to nie tylko pasy taktyczne, chwyty przednie, czy łączniki magazynków. Do najpopularniejszych elementów doposażenia broni airsoftowej należą najróżniejsze celowniki. To dzięki nim można oddać celniejszy strzał. Skąd akurat takie zestawienie?
Od lat lornetki znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach. Często z nich korzystają ornitolodzy, turyści, ale też wojskowi. Docenili wartość tych narzędzi, gdyż pomagały im określić dokładną liczebność przeciwnika, potencjalne zagrożenia, jak i luki w defensywie. Dzisiaj chętnie korzystają z nich też miłośnicy militariów. Lornetki wojskowe mogą oczywiście posłużyć do wszystkich wyżej wskazanych czynności, jednak pewne usprawnienia sprawiają, że najlepiej spisują się właśnie w takim zadaniu.
Jak wszystkie militaria, ładownice są jednym z wielu elementów zapożyczonych z wojska. Ich historia sięga średniowiecza, konkretnie XVI w., kiedy to w ówczesnych jednostkach wojskowych zaczęły się upowszechniać ładunki i pierwsza broń palna. Od tamtej pory zaszły zmiany w kwestii przeznaczenia ładownic oraz w zakresie ich zastosowania.
Wyposażenie airsoftowca składa się z kilku głównych elementów – broni, gogli, umundurowania i odpowiedniego obuwia, a także kamizelki taktycznej. Dobór tej ostatniej części ekwipunku jest szczególnie ważny – nie ma tu miejsca na przypadki, gdyż źle dobrana kamizelka do oczekiwań może nie tylko psuć całą radość z survivalu czy airsoftowego spotkania, ale przede wszystkim oferować zbyt mało miejsca na dodatkowe wyposażenie czy amunicję lub po prostu być niewygodna w użytkowaniu.
Strój w grach militarnych odgrywa ogromną rolę. Nic dziwnego – chroni przed zimnem, jak i upałem, a z drugiej strony gwarantuje odpowiednie maskowanie. W skład wyposażenia gracza ASG wchodzą nie tylko mundury, kamizelki i plecaki, ale też inne elementy, które pozornie stanowią nieznaczący detal, a w praktyce mogą zaważyć m.in. na komforcie termicznym, jak i skuteczności kamuflażu.
Temat kolimatorów gościł już na naszej witrynie. Wyjaśniliśmy sobie dokładnie, czym jest celownik kolimatorowy i w jakich sytuacjach znajduje zastosowanie. Dzisiaj omówimy poszczególne rodzaje, najistotniejsze różnice, a także wady i zalety poszczególnych rozwiązań. Przyjrzymy się konstrukcjom otwartym, jak i zamkniętym, a także tym, które są przeznaczone do konkretnych rodzajów broni.
8.03 ekipa TM wybrała sie do Norymbergi na wszystkim znane Międzynarodowe Targi IWA 2019. Jak co roku mogliśmy tam oglądać wiele stoisk związanych z ASG. Wraz z Blachą, Paziem i Mąką postanowiliśmy podzielić się tym, co nas tam spotkało.
Jednym z podstawowych elementów wyposażenia taktycznego każdego żołnierza, ale również fana gier militarnych, jest plecak wojskowy. Od stuleci każdy żołdak był wyposażony w wór na plecach, w którym niósł nie tylko elementy uzbrojenia, przyodzienia, a co bardziej dowcipni oficerowie twierdzili, że i marszałkowską buławę. Dzisiaj zawartość plecaka jest znacznie bogatsza, a uzależniona jest m.in. od jego typu.