Zwroty i Reklamacje

ZWROT / ODSTĄPIENIE OD UMOWY

Zamówione u nas towary możesz zwrócić (jeżeli ich nie używałeś) w terminie 14 dni

W naszym sklepie nie musisz się martwić o to, że wybrany rozmiar nie będzie pasował lub w jakikolwiek inny sposób nie spełni Twoich oczekiwań.
Zgodnie z obowiązującym prawem masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość bez podawania przyczyny. Jeśli więc towar nie spełnia Twoich oczekiwań możesz go do nas odesłać w ciągu 14 dni od dnia zakupu. Koszty dostarczenia do nas produktu są po Twojej stronie.
Pamiętaj, że zwracany produkt nie może być używany, nosić sładów użytkowania i musi zawierać wszystkie elementy , które zawierał pierwotnie.
Jeżeli będzie inaczej nasz sklep może uznać zwrot jako bezpodstawny a Ty możesz zostać poproszony o pokrycie kosztów wysyłki zwrotnej.
Produkt należy zwróćić wraz z paragonem zakupu.
Jeżeli gabaryt twojej paczki mieści się w wymiarach (41 X 38 X 64) możesz dodatkowo nadać go paczkomatem , generując etykiete na paczkę u nas w systemie. Nie płacisz wtedy nic w momencie odsyłania produktu.
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez bardzo prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej Paczkomatem InPost minimalizując koszty (około 10zł - o taką kwotę zostanie pomniejszony przelew zwrotny dla Ciebie)
Jeżeli chcesz zwrócić większy gabarytowy produkt (np karabin) powinieneś dostarczyć go do naszego magazynu we własnym zakresie, zamawiając kuriera, którego koszty pokryjesz podczas wysyłki.

Szczegóły dotyczące kroków przekazania zwrotu:

 • Zaloguj się na swoje konto, a następnie w panelu zwrotów wybierz towar, który chciałbyś zwrócić;
 • W kolejnych krokach wybierz sposób zwrotu produktu, punkt dostarczenia oraz formę zwrotu należnośći
 • Pamiętaj by wydrukować i podpisać dokument zwrotu; a także dołączyć paragon zakupu
 • Jeżeli wybrałeś zwrot Paczkomatem wydrukuj etykietę i udaj się do dowolnego Paczkomatu InPost, gdzie nadasz przesyłkę szybko i wygodnie, 24h/7. Pamiętaj, że gabaryty paczki nie mogą przekroczyć wymiarów 41 X 38 X 64 cm oraz wagi 25 kg.
 • Dla większych paczek dostarcz do nas produkt osobiście lub nadaj kuriera na adres magazynu głównego (również sklepu stacjonarnego ):
  Sklep TanieMilitaria.pl
  Lasek brozowy 13
  02-792 Warszawa
 • Zwrotu pieniędzy, w formie wybranej w kreatorze zwrotu, dokonamy w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o odstąpieniu od umowy. Z reguły trwa to jednak krócej. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia przez Państwa dowodu jej odesłania.

Powyższa procedura nie jest warunkiem skorzystania z ustawowego prawa odstąpienia od umowy oraz w żaden sposób go nie ogranicza.
REKLAMACJE

Produkt może posiadać gwarancję producenta lub importera. Szczegółowe warunki gwarancji, w tym czas jej obowiązywania są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta i załączonej do produktu , często także na stronie informacyjnej produktu na stronie www.taniemilitaria.pl . Jeżeli na stronie informacyjnej produktu nie jest załączana taka informacja, przyjmuje się że dla towaru nie wyłączonego spod warunków gwarancji, przysługuje gwarancja 6 miesięczna.
Proszę sprawdzić dokładnie na jaki okres została udzielona gwarancja na zakupiony przez Państwa towar.

Reklamacją nie są objęte:

I. Uszkodzenia mechaniczne, termiczne, chemiczne lub celowe uszkodzenia produktu i wywołane nimi wady,
II. Uszkodzenia i wady wynikłe z niewłaściwego lub niezgodnego z instrukcją użytkowania, przechowywania lub konserwacji
III. Uszkodzenia i wady powstałe na skutek niewłaściwej lub niezgodnej z instrukcją instalacji, napraw, przeróbek lub zmian dokonanych przez Kupującego lub Użytkownika.
IV. Czynności przewidziane w instrukcji obsługi dotyczące instalacji, do wykonania których zobowiązany jest Użytkownik we własnym zakresie i na własny koszt np. konserwacja itp.
V. Ładowarki i baterie w replikach z metalowym gearbox'em.
VI. Produkty, które mają uszkodzone oznaczenia producenta (numery seryjne, fabryczne lub oznaczenia modelu), zerwane plomby, lub uniemożliwiona jest ich identyfikacja,
VII. W przypadku replik pistoletów i karabinów (zabawki) uszkodzenia wywołane zapchaniem się kulką w lufie.

Szczegóły dotyczące kroków przekazania reklamacji:

 • Zaloguj się na swoje konto, a następnie w panelu konta DODAJ REKLAMACJE
 • W kolejnych krokach wybierz reklamowany produkt, opisz usterkę (ew. załącz zdjęcia), wybierz sposób dostarczenia, wybierz formę zwrotu środków na wypadek gdyby nie udało nam się naprawić ani wymienić produktu.
 • Pamiętaj aby do paczki dołączyć paragon zakupu i aby odsyłany towar był kompletny (opakowanie, akcesoria itp)
 • Poczekaj aż nasz pracownik zapozna się z Twoim zgłoszenim, wstępnie ustali zasadność i potrzebę odesłania towaru oraz potwierdzi Twoją reklamację (może to potrwać nawet kilka dni)
 • Nadaj kuriera na adres magazynu głównego bądź dostarcz go osobiście do naszego sklepu.
  Sklep TanieMilitaria.pl
  Lasek brozowy 13
  02-792 Warszawa
 • Po przyjęciu towaru, dokonamy jego oględzin, postaramy się wyeliminować usterkę lub zdecydujemy odesłać produkt do producenta.
  Będziesz o tym informowany w statusie swojej reklamacji w panelu sklepu oraz mailowo.
  Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby towar wolny od wad lub wymieniony wrócił do Ciebie możliwie szybko, w pewnych sytuacjach może jednak to potrwać do 21 dni.

  Pamiętaj, że jeżeli odeślesz do nas produkt który nie spełnia warunków reklamacji (czyt.wyżej ) i reklamacja zostanie odrzucona, możesz zostać poproszony o pokrycie kosztów nadania przesyłki zwrotnej.

Przykłady reklamacji, które mogą zostać odrzucone:
1. Pistolet gazowy przestał dobrze działać ponieważ nie był odpowiednio konserwowany (olej silikonowy), nie był czyszczony itp. (nieprawidłowe użytkowanie i konserwacja)
2. Magazynek gazowy syfonuje w niskich temperaturach ( jest to normalne i nie świadczy o tym, że produkt jest uszkodzony)
3. Akumulator przestał działać. ( akumulatory nie są objęte gwarancją )
4. Replika została uszkodzona ponieważ używano w niej niewłaściwych kulek.
5. Sprzęt jest sprawny ale nie wiesz jak go używać

Zaufane Opinie IdoSell
4.74 / 5.00 181 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Szybka wysyłka. Polecam
2024-06-27
ReAlizacja mojego zamówienia przebiegła bardzo dobrze i szybko napewno z realizacją tego zamówienia pomógł mi pan z infolinii którego serdecznie pozdrawiam
pixel