Efektowny prezent dla chłopaka – nieśmiertelniki ze sklepu z militariami

2018-02-26
Efektowny prezent dla chłopaka – nieśmiertelniki ze sklepu z militariami

Wiele pań z pewnością często ma problem, jaki prezent sprawić swojemu mężczyźnie. Rozterki te dotyczą upominków na najróżniejsze okazje – począwszy od urodzin, przez walentynki po niewielki prezent bez okazji. W sklepach z drobiazgami jest mnóstwo sztampowych podarków, które, choć mogą wzbudzić lekki uśmiech, nie niosąc ze sobą nic więcej. Te, które wiedzą, że ich partnerów kręcą militaria, z pewnością będą zainteresowane niewielkim, acz efektownym prezentem.

Jednak podarunek, który wydaje się skromny, może mieć ogromną wartość sentymentalną. Mowa tu o nieśmiertelnikach, inaczej zwanych dog-tagami, które dostępne są w sklepach z militariami. Te dwie blaszki na stalowym łańcuszku będą nie tylko ciekawym pomysłem, który z całą pewnością doceni każdy mężczyzna, ale przede wszystkim mogą nieść także głębsze przesłanie, gdyż na obu płytkach można wybić dosłownie każdą treść (o ile zmieścimy się w limicie znaków).

Część pań zapewne w tym momencie zastanawia się, czy nieśmiertelniki rzeczywiście mogą być ciekawym prezentem. Warto się więc nad tym bardziej zastanowić.

Dla fana wojskowości

Nieśmiertelnik - prezent dla chłopaka

Każdy, kto zna filmy takie jak Rambo, Full Metal Jacket czy Pluton wie, dlaczego tak wielu ludzi pokochało ten rodzaj ozdoby. Nieśmiertelniki są bowiem rodzajem oznaczenia dla żołnierzy. Tak samo, jak towarzysze broni, są one z nim do końca. Póki wiszą przy sercu, póty jest dla wojaka szansa. Nie mówiąc już o tym, że podkreśla charakter „twardziela”.

Nic więc dziwnego, że wielu ludzi, których interesują militaria, kręci ich survival lub też są graczami ASG, często włączają ten rodzaj ozdoby do swojej garderoby. Dodaje ona nie tylko pazura, ale podkreśla i dopełnia wojskową stylizację. Jeśli więc którejś z pań mężczyzna interesuje się wojskowością, to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na przykład na propozycję, jaką ma sklep z militariami Taniemilitaria.pl z Warszawy, który ma „blachy” w ofercie.

Dla mężczyzn o silnym charakterze

Jak jednak wiadomo – styl wojskowy jest lubiany nie tylko przez osoby związane z wojskiem czy paramilitarnym hobby. Często wybierają go panowie, którzy mają mocne charaktery i lubią to podkreślać strojem. Ciężko więc wyobrazić sobie mężczyznę w bojówkach, butach taktycznych i bez nieśmiertelników zawieszonych na szyi.
Oczywiście dog tagi można z powodzeniem skomponować także z innymi stylizacjami. Są uwielbiane przez fanów stylu rockowego, jak i hip-hopowego. Nie muszą też wisieć na szyi – równie dobrze można zapleść ich łańcuszek na nadgarstku, gdzie będą pełnić formę oryginalnej bransoletki. Pomysłów na połączenie tej ozdoby z różnymi elementami stroju jest mnóstwo. Dlatego też jest to idealny podarunek dla mężczyzny, który lubi podkreślać swoją siłę poprzez noszony strój.

Upominek bliski sercu

Choć w wojsku „blachy” stanowią podstawowe źródło informacji o żołnierzu, czyli noszą jego imię, nazwisko, datę urodzenia, grupę krwi, a także dane dotyczące jego pochodzenia i wyznania, to nieśmiertelniki, które oferuje sklep mający w swoim asortymencie militaria, mogą być nośnikiem najróżniejszej treści. Oczywiście, można iść wzorem wojska i zamieścić na nich te same informacje, jednakże wśród cywili popularne jest zamieszczanie własnych tekstów. Sklep sprzedający militaria może na życzenie klientki wybić na nich wyznanie miłości, symbolicznie dane partnera, jak i jej lub też dewizę, która powinna przyświecać danemu mężczyźnie.
Ograniczeniem w tym wypadku jest jedynie ilość znaków. Na każdej z blaszek bowiem może się zmieścić do 5 wersów po 15 znaków. Należy więc rozważnie dobrać tekst, który chcemy zamieścić na dog-tagach. Często bywa też tak, że niektóre sklepy z militariami oferują wybijanie tekstów bez znaków polskich, co wymaga od kupujących pójście na niewygodny kompromis.

Firma Taniemilitaria.pl, czyli internetowy sklep z Warszawy, dysponuje jednak odpowiednim urządzeniem, dzięki któremu można bez problemu wybić polskie znaki. Czy to ważne? Cóż, nawet wybitni poloniści zauważyli, że jest różnica między „łaską”, a „laską”. Ponadto ta firma oferuje również wybijanie znaków specjalnych jak serca czy krzyże.

Szerokie możliwości zamieszczenia różnych treści na nieśmiertelnikach czynią z nich wyjątkowy prezent doskonały dla każdego mężczyzny, niezależnie od okazji.

Nieśmiertelnik na prezent

Podarunek ratujący życie

Każdy fan wojskowości doskonale wie, jak dużo znaczą informacje zawarte na blaszkach dog-tagów. Mogą one uratować życie nie tylko żołnierzom, ale także każdemu, kto je nosi i ma zamieszczone na nich takie informacje, jakie wybija się w armii. Mianowicie – dzięki zamieszczeniu grupy krwi, można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy na przykład jest się poszkodowanym w wypadku, w wyniku którego grozi wykrwawienie i niezbędne staje się przetoczenie krwi.

Ile czasu można zaoszczędzić, mając tę informację na blaszkach nieśmiertelników? Odpowiedź jest jedna – wystarczająco dużo, by uratować komuś życie.

Idealny prezent na każdą okazję

Dog-tagi są więc świetnym pomysłem, który wygląda nie tylko stylowo, dodaje charakteru, ale staje się też bliski sercu. Natomiast fakt, że dzięki niemu można natychmiast podjąć niektóre czynności ratownicze, czynią z niego wyjątkowy upominek na każdą okazję.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
Nic do zarzucenia
2024-05-16
szybka dostawa polecam serdecznie
pixel