Poradnik

Celownik laserowy i optyczny – wyjaśniamy różnice
Współcześnie większość graczy ASG nie wyobraża sobie, aby ich broń nie była wyposażona w dodatkowe akcesoria. Obejmuje to nie tylko pasy taktyczne, chwyty przednie, czy łączniki magazynków. Do najpopularniejszych elementów doposażenia broni airsoftowej należą najróżniejsze celowniki. To dzięki nim można oddać celniejszy strzał. Skąd akurat takie zestawienie?
Czytaj więcej
Lornetka wojskowa dla miłośnika militariów, którą wybrać?
Od lat lornetki znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach. Często z nich korzystają ornitolodzy, turyści, ale też wojskowi. Docenili wartość tych narzędzi, gdyż pomagały im określić dokładną liczebność przeciwnika, potencjalne zagrożenia, jak i luki w defensywie. Dzisiaj chętnie korzystają z nich też miłośnicy militariów. Lornetki wojskowe mogą oczywiście posłużyć do wszystkich wyżej wskazanych czynności, jednak pewne usprawnienia sprawiają, że najlepiej spisują się właśnie w takim zadaniu.
Czytaj więcej
Ładownice w ASG
Jak wszystkie militaria, ładownice są jednym z wielu elementów zapożyczonych z wojska. Ich historia sięga średniowiecza, konkretnie XVI w., kiedy to w ówczesnych jednostkach wojskowych zaczęły się upowszechniać ładunki i pierwsza broń palna. Od tamtej pory zaszły zmiany w kwestii przeznaczenia ładownic oraz w zakresie ich zastosowania.
Czytaj więcej
Kamizelki taktyczne ASG – jaką wybrać?
Wyposażenie airsoftowca składa się z kilku głównych elementów – broni, gogli, umundurowania i odpowiedniego obuwia, a także kamizelki taktycznej. Dobór tej ostatniej części ekwipunku jest szczególnie ważny – nie ma tu miejsca na przypadki, gdyż źle dobrana kamizelka do oczekiwań może nie tylko psuć całą radość z survivalu czy airsoftowego spotkania, ale przede wszystkim oferować zbyt mało miejsca na dodatkowe wyposażenie czy amunicję lub po prostu być niewygodna w użytkowaniu.
Czytaj więcej
Kabury do pistoletów – czyli element wyposażenia niezbędny dla każdego fana ASG
W airsofcie zdecydowanie najważniejszym elementem wyposażenia (obok gogli, munduru i innych elementów ochronnych) jest broń podstawowa – karabiny szturmowe, snajperki, tudzież KM-y. Jednak bywają sytuacje, kiedy gracz „wystrzela się” z całej amunicji, jaką miał w magazynku albo też zdarzy się nagła awaria, która tymczasowo eliminuje broń z gry. Dlatego każdy przezorny gracz zawsze jest też wyposażony w broń boczną.
Czytaj więcej
Jak wybrać odpowiedni strój na ASG?
Wielu nowych graczy ASG zaczyna swoją przygodę przede wszystkim z repliką i prostymi, czasem nawet nieodpowiednimi do tego celu goglami czy okularami. Ważne jest jednak, aby stworzyć kompletny i spójny strój, jeśli chcemy się cieszyć zarówno samą rozgrywką, jak i szacunkiem wśród innych graczy.
Czytaj więcej
Fani survivalu, militariów, czy też ASG (Air Soft Gun) to pasjonaci, którzy równie wiele czasu co właściwemu realizowaniu swojego hobby poświęcają na przygotowanie odpowiedniego sprzętu. Istnieje wiele akcesoriów, które w zależności od preferowanego hobby spełniają różne funkcje. Biorąc za przykład survival, wykorzystanie sprzętu militarnego będzie zorientowane na zapewnienie sobie największego bezpieczeństwa i gotowości na każdą sytuację
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 128 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-13
bardzo szybka obsługa zamówienia :)
2024-05-12
był lekki poślizg ale zostałem poinformowany o problemie
pixel