Leksykon broni

Poniżej mogą Państwo znaleźć artykuły na temat różnych rodzajów replik bronii dostępnych w naszym sklepie.

Pistolet maszynowy MP5

Wzorowany na rewelacyjnym, choć mało popularnym G3 pistolet maszynowy MP5 to broń, która od ponad już 50 lat stosowana jest w jednostkach policyjnych (w tym antyterrorystycznych), jak i przez armie na całym świecie.

Czytaj więcej
Karabinek M4

Należący do rodziny „M” karabin szturmowy M4 Carbine należy do kultowych broni, które obecnie są na wyposażeniu wielu armii i służb na całym świecie.

Czytaj więcej
Karabin M16

To zdecydowanie jedna z największych legend, jeśli chodzi o broń. Zaprojektowana początkowo jako AR-10 przez Eugene’a Stonera, z czasem rozwinięta w całą rodzinę uzbrojenia.

Czytaj więcej
Karabin AK 74
Przemysł zbrojeniowy Związku Radzieckiego, opierając się na wzorze AKM, wydał na świat następcę starego Kałasznikowa – AK 74, strzelający nowym typem amunicji, kaliber 5,45 x 39 mm. Broń ta na kolejne długie lata stała się podstawowym karabinem dla radzieckiej (i obecnie rosyjskiej) armii, jak i wielu państw współpracujących z Blokiem Wschodnim.
Czytaj więcej
Karabin AK 47 (Kałasznikov)
Prawdopodobnie nie ma drugiej tak słynnej broni, jak ta. Przez jego użytkowników wspominany z rozrzewnieniem, przez tych, którzy stali po drugiej stronie lufy – z respektem, a dla specjalistów – fenomen wśród karabinów szturmowych.
Czytaj więcej
Heckler&Koch HK416
Karabinek wyprodukowany przez Heckler & Koch, cieszy się szerokim uznaniem wśród żołnierzy, jak i operatorów służb specjalnych – policyjnych i wojskowych, w tym polskich formacji jak Grom czy Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca.
Czytaj więcej
Glock 17
„Plastikowy pistolet”, jak zwykło się mówić o Glocku 17, był jedną z pierwszych broni tego typu. To wyjątkowa konstrukcja, która sięga historią do 1980.
Czytaj więcej
Colt M1911
M1911 to wyjątkowa broń, charakteryzująca się elegancką prostotą, dużą siłą ognia, poręcznością, a także niezawodnością. Znalazła uznanie wśród cywilów, policjantów i wojskowych, a jej budowa od lat jest praktycznie taka sama – z mniejszymi, czasem tylko nieco większymi usprawnieniami.
Czytaj więcej
AKM - Automat Kałasznikowa Modernizowany
AKM jest bronią automatyczną samoczynno-samopowtarzalną. Zasada działania oparta o odprowadzanie części gazów prochowych przez boczny otwór lufy (przewód skośny) łączący komorę gazową z przewodem lufy, z długim ruchem tłoka gazowego.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Miła obsługa, miałem problem z przeciekaniem, support rozwiązał problem bez potrzeby zwrotu towaru
2024-05-13
bardzo szybka obsługa zamówienia :)
pixel