Wiedza techniczna

Jak działa nabój CO2?
Broń pneumatyczna wykorzystuje różne mechanizmy napędowe. W przypadku wiatrówek jest to najczęściej ręcznie napinana sprężyna, podobnie, jak w podstawowych replikach ASG. Niektóre zaś działają dzięki silnikom elektrycznym. Sporo z nich wykorzystuje też siłę rozprężanego gazu. W broni airsoftowej zazwyczaj do tego celu stosuje się Green Gas. Jednak w wielu broniach (także niektórych wiatrówkach) używa się nabojów CO2.
Czytaj więcej
Celownik laserowy i optyczny – wyjaśniamy różnice
Współcześnie większość graczy ASG nie wyobraża sobie, aby ich broń nie była wyposażona w dodatkowe akcesoria. Obejmuje to nie tylko pasy taktyczne, chwyty przednie, czy łączniki magazynków. Do najpopularniejszych elementów doposażenia broni airsoftowej należą najróżniejsze celowniki. To dzięki nim można oddać celniejszy strzał. Skąd akurat takie zestawienie?
Czytaj więcej
Arafatki jako część ubioru militarnego
Strój w grach militarnych odgrywa ogromną rolę. Nic dziwnego – chroni przed zimnem, jak i upałem, a z drugiej strony gwarantuje odpowiednie maskowanie. W skład wyposażenia gracza ASG wchodzą nie tylko mundury, kamizelki i plecaki, ale też inne elementy, które pozornie stanowią nieznaczący detal, a w praktyce mogą zaważyć m.in. na komforcie termicznym, jak i skuteczności kamuflażu.
Czytaj więcej
Kolimatory dla zaawansowanych miłośników ASG – różne rodzaje i zastosowania
Temat kolimatorów gościł już na naszej witrynie. Wyjaśniliśmy sobie dokładnie, czym jest celownik kolimatorowy i w jakich sytuacjach znajduje zastosowanie. Dzisiaj omówimy poszczególne rodzaje, najistotniejsze różnice, a także wady i zalety poszczególnych rozwiązań. Przyjrzymy się konstrukcjom otwartym, jak i zamkniętym, a także tym, które są przeznaczone do konkretnych rodzajów broni.
Czytaj więcej
Kolimator – co to jest celownik kolimatorowy i jak działa?
Wybór kolimatora wbrew pozorom nie jest wcale łatwy. Wiele bowiem zależy od tego, w jakich rozgrywkach zazwyczaj uczestniczymy, tj. jak duże są dystanse między poszczególnymi graczami, a także jakiego rodzaju bronią dysponujemy. Nie założymy bowiem optyki z trzykrotnym powiększeniem na pistolet maszynowy do rozgrywek w ciasnych pomieszczeniach, a na otwartej przestrzeni kolimator typu Holo EOTech też będzie raczej mało praktyczny.
Czytaj więcej
Najlepsze karabiny szturmowe elektryczne
Wielu airsoftowców, którzy nie tylko zaczynają przygodę z tym sportem, ale też są już bardziej doświadczeni, zastanawia się, jaki model jest najlepszy. Rynek jest szeroki, a oferta różnych producentów z pewnością może zachwycać, jak i budzić niemałe zamieszanie. Poniżej przedstawiamy wybrane modele, które są świetne w stocku, jak i do customizacji.
Czytaj więcej
Fani survivalu, militariów, czy też ASG (Air Soft Gun) to pasjonaci, którzy równie wiele czasu co właściwemu realizowaniu swojego hobby poświęcają na przygotowanie odpowiedniego sprzętu. Istnieje wiele akcesoriów, które w zależności od preferowanego hobby spełniają różne funkcje. Biorąc za przykład survival, wykorzystanie sprzętu militarnego będzie zorientowane na zapewnienie sobie największego bezpieczeństwa i gotowości na każdą sytuację
Czytaj więcej
Ochrona twarzy – jakie okulary i maska do ASG?
W airsofcie ważne jest bezpieczeństwo, a najważniejsza – ochrona oczu. Gracze, którzy nie dysponują tego typu zabezpieczeniem, najzwyczajniej nie powinni być dopuszczeni do rozgrywki. Ewentualny postrzał w oko może bowiem prowadzić do jego poważnego uszkodzenia.
Czytaj więcej
Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 128 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-02
Paczka przyszła przed terminem i w całości.
2024-04-30
Wygodna kompaktowa kolba. Sztywno siedzi w replice bez luzów między częściami.
pixel