Elektryczne karabiny snajperskie ASG

2019-02-04
Elektryczne karabiny snajperskie ASG

Strzelec wyborowy jest tum specjalistą na polu bitwy, który może zmienić cały jej bieg za pomocą dosłownie kilku strzałów. To on „ściąga” najważniejsze cele – dowódców, zarówno tych polowych, jak i sztabowych, a bez nich wojsko jest najzwyczajniej w świecie sparaliżowane.

Nic więc dziwnego, że w świecie airsoftu jest wielu graczy, którzy bardzo chętnie przyjmują tę profesję. Wymaga ona jednak doskonałej precyzji, wyuczonego oddechu i pewnej ręki. Nie obejdzie się również bez konkretnego sprzętu, dzięki któremu mogą razić przeciwników z większej odległości niż pozostali gracze. Dobry karabin snajperski to podstawa w wyposażeniu strzelca wyborowego. Na rynku zaś można znaleźć ogromny wybór snajperek ASG. Tym razem chcemy Wam pokazać, jakie według nas elektryczne karabiny snajperskie na kulki są warte uwagi.

Klasyka radzieckich sił specjalnych

Choć zdecydowana większość graczy dąży raczej do odwzorowywania sił zachodnich, a przede wszystkim – amerykańskich, to jest spore grono maniaków militariów, którzy kompletują wyposażenie taktyczne kojarzące się z ZSRR lub Federacją Rosyjską. Dla nich zaś niebywałą gratką jest karabinek VSS Vintorez. Oryginał powstał na potrzeby Specnazu i innych sił specjalnych. Jego niewielkie gabaryty i duża moc obalająca przesądziły o ogromnym sukcesie tej broni. Domyślne wytłumienie i możliwość podczepienia lunety zaś uczyniły go wszechstronnym orężem. Jego doskonałą repliką jest Vintorez dostarczony przez LCT Airsoft . Producent zadbał o to, aby wszelkie szczegóły broni zostały dokładnie odwzorowane. Dlatego też zdecydowana większość repliki została wykonana ze stali, łoże z nylonu, a kolba z drewna. Wszelkie detale, jak szyna „jaskółczy ogon”, tłumik i selektor ognia doskonale imitują oryginał. Tłumik pełni funkcję pojemnika na akumulator, przy czym warto wspomnieć, że elektryka została dostosowana do wykorzystywania pakietów LiPo. Pozwala to wycisnąć z repliki absolutne maksimum. Stockowo karabinek gwarantuje około 410fps, jednak wzmocnione podzespoły są świetną bazą pod tuning mocy.

Niemiecka precyzja i nowoczesność

Oparte na HK G36 repliki są szeroko obecne wśród graczy ASG. Zagwarantowały to sobie dzięki swojemu futurystycznemu wyglądowi, ale też i popularności wśród różnych sił specjalnych – nie tylko niemieckich, ale też brytyjskich, amerykańskich, a nawet polskich. Nic więc dziwnego, że w tym zestawieniu pojawił się karabin wyborowy SL8, będący konwersją G36. Tę replikę dostarczył ceniony chiński producent JG, którego bronie znane są z tego, że oprócz niskich cen, doskonale dają się tuningować. Co zaś stanowi o jej sile? Przede wszystkim nowoczesność i modułowość. Podobnie jak palny oryginał, posiada ona szyny RIS, zarówno na chwycie transportowym, osłaniającym zamek, jak i na łożu, dzięki czemu można podczepić pod broń najróżniejsze akcesoria. W zestawie otrzymuje się również dwójnóg, który pozwala przyjąć najwygodniejszą pozycję strzelecką. Względem standardowego G36 zmieniona jest kolba, której się nie składa, a reguluje. Dodatkowo została ona wyposażona w poduszkę na policzek, dzięki czemu strzelec może łatwiej złożyć się do strzału, kiedy korzysta z lunety. Sam chwyt został skopiowany ze sprawdzonego PM-u P90. Podobnie jak oryginał, tak i kopia JG jest wykonana przede wszystkim z wytrzymałego tworzywa. W tym zestawie dostajemy również celownik optyczny 3-9 x 40 EG na niskim montażu. W stocku replika gwarantuje kulkom prędkość wylotową rzędu 390fps. Wystarczy jednak prosty tuning, w tym wymiana długiej lufy (590 mm) na „preckę”, a uzyska się idealny karabin parasnajperski.

Urwanie głowy? Tylko z Barrettem

Barrett M82 to właściwie rusznica przeciwpancerna, która ma za zadanie unieszkodliwiać lekkie pojazdy opancerzone. Jej potężna moc obalająca, zagwarantowana m.in. dzięki wielkiemu jak na tej klasy broń pociski (popularna .50 lub amunicja zaprojektowana przez producenta) sprawiła, że równie chętnie wykorzystuje się ją do ściągania odległych celów żywych. Stworzona przez Snow Wolf replika to wierne odwzorowanie tej broni, która została wyprodukowana w większości z metalu. Z tworzywa powstały wyłącznie chwyt pistoletowy, jak i kilka mniejszych detali. Znajdziemy tu też elementy stalowe, przede wszystkim w tych punktach, które są najbardziej narażone na uszkodzenia. Przywiązanie producenta do szczegółów było na tyle duże, że zadbał nawet o odpowiednią obudowę magazynka – sam zasobnik bowiem jest kopią znanego z M16 i M4 STANAG-a. Tutaj jednak dostajemy dodatkową „puszkę” na niego. SW-02A-CQBTAN domyślnie wyposażony jest też w dwójnóg i podświetlaną lunetę z wysokim montażem. Nie zabrakło również chwytu transportowego, dzięki czemu można łatwiej przenosić replikę. Snajperka ta robi nie tylko doskonałe wrażenie wizualne, ale przede wszystkim może być efektywnie modernizowana. W stocku otrzymujemy ją z mocą około 370fps, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by znacząco podnieść prędkość wylotową.

Snajperka snajperce nie równa

Powyżej zaprezentowaliśmy zupełnie trzy różne modele karabinów snajperskich. Każdy z nich charakteryzuje się inną mocą standardową, ale też wszystkie mogą być tuningowane. Niemniej jednak wszystkie one mają różne przeznaczenie. Vintorez to idealna broń do improwizowanych akcji. SL8 natomiast świetnie posłuży jako broń wsparcia snajperskiego. Z kolei barrett to najlepsza broń dla łowców, którzy czają się na ofiary.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 140 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Wszystko super, Polecam
2024-05-29
Polecam
pixel