IWA 2019 cz.1

2019-04-04
IWA 2019 cz.1

8.03 ekipa TM wybrała sie do Norymbergi na wszystkim znane Międzynarodowe Targi IWA 2019. Jak co roku mogliśmy tam oglądać wiele stoisk związanych z ASG. Wraz z Blachą, Paziem i Mąką postanowiliśmy podzielić się tym, co nas tam spotkało. :)

1. Stoisko G&G

Chyba najwięcej czasu podczas targów spędziliśmy na stoisku firmy G&G. Fabryka replik z Tajwanu zaciekawiła nas nie tylko obszerną ofertą nowych produktów, ale również zachęcała do sprawdzenia swoich umiejętności w AIPSC (o tym poźniej). Ogromne stoisko z wieloma ścianami pełnymi replik, jakie w najbliższym czasie G&G ma nam do zaoferowania. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Blacha upatrzył sobie ciekawe modele AK w wersjach CQB ze składanymi kolbami lub bez kolb (pododbnie jak w przypadku G.3SAS). Paziu przeglądając space-wall’e z wyrobami G&G nie mógł odejść od replik krótkich. Przykładał się do każdej próbując ustalić, który model byłby najlepszy do AIPSC. Oczywiście jego zdanie jest subiektywne :) Wrażenie jednak zrobił model pitoletu w konwersji pod nazwą SMC-9. I chyba przy nim najdłużej spędził Mąka.

G&G przedstawiło również sporo modeli z serii AR-15. Większość była nam znana. Chociażby takie modele jak Predator, Battle Ship, Wild Hog. Dodatkowo dorzucone modele ARP9 oraz ARP556. Spośród tych jednak pojawiła się perełka. A mianowicie replika BAMF Team G&G. Model Cobalt w pięknej oprawie. W kolorze kobaltu z niebieskim tłumikiem płomieni oraz prowadnicą kolby. Wnętrze tradycyjnie GBV.2 G&G z układem E.T.U. Jestesmy ciekawi czy korpus wykonany z lepszej jakości stopu będzie bardziej żywotny :)

Cobalt Kinetics G&G

Korpus Cobalt Kinetics G&G

Mąka największą uwagę zwrócił na modele replik historycznych. Oprócz popularnego modelu KAR98 na kapsuły CO2 8g. mogliśmy obejrzeć repliki Springfield’a, Lee-Enfield’a oraz słynnego M1Garand. Śledźcie nasz kanał, tam Blacha powinien zaprezentować te modele :)

Blacha ogląda Enfielda G&G

Ciekawą pozycję jaką wypuściło G&G jest model GK5. Jest to replika szwedzkiego karabinka szturmowego AK5. Na pierwszy rzut oka ktoś mógłby powiedzieć, że jest to jakiś zmodyfikowany Sig 552 Commando :D Mimo wielu różnic na nieszczęście w tym modelu podobnie jak przy Sig’ach kolba wydaje się zbyt delikatna :(.

GK5 G&G

Oprócz oglądania oferty jaką przygotowała stajnia G&G, postanowiliśmy przetestować ich produkty. Można było strzelać z replik takich jak ARP-9, ARP-556 oraz krótkich modeli coltów. Aby zaprezentować żywotność repliki ARP G&G, firma postanowiła zorganizować zawody strzelania do celów elektronicznych. Do repliki podłączono magazynek bębenkowy po czym po kolei wpuszczano zawodników aby zmierzyli się z… No właśnie. G&G postanowiło zorganizować zawody nie tylko dla samych zawodników. Głównym celem było pokonanie maszyny, która reagowała na czerwony punkt, który wyświetlał się na tarczy po czym oddawała strzał. Na naszych oczach replika ARP wypluwała z siebie kulki w ogromnych ilościach. Mąka przechwytując replikę stwierdził, że na silniku można byłoby smażyć jajka. Tak był rozgrzany. Mimo pewnych problemów z ustawieniem gumki hop-up, repliki ani razu nie uległy awarii. Test na naszych oczach wypadł pozytywnie. Repliki wytrzymały 2 dni takich zawodów.

Mąka strzela z ARP

Oczywiście Cichy ze swoim talentem zgarnął pierwsze miejsce z doskonałym czasem 26,4 s. Drugie miejsce zajęła maszyna. Trzecie miejsce zajął… Mąka z czasem 26,7. Niestety pierwsze dwa miejsca były nagradzane, przez co wygrał Cichy i maszyna przy akompaniamencie muzyki tytułowej z filmu Teriminator. Jako nagrodę główną Cichy zgarnął replikę CM16 LMG w kolorze tan i… uścisk dłoni prezesa firmy G&G. Grautulujemy!

Cichy z prezesem G&G i nagrodą główną

Ze stanowiska G&G udalismy się na kolejne stanowisko jakim była firma ICS. Ale o tym i o reszcie opowiemy Wam w części drugiej.

C.d.n.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 140 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Wszystko super, Polecam
2024-05-16
szybka dostawa polecam serdecznie
pixel