Pistolety ASG, na które warto zwrócić uwagę

2018-01-01
Pistolety ASG, na które warto zwrócić uwagę

Osobista broń jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia taktycznego. To ona często ratuje sytuację w momencie, kiedy karabin zawiedzie. Dlatego też tak ważny jest jej odpowiedni dobór. W sklepach ASG znajdziemy obszerny wybór najróżniejszych pistoletów. Dzisiaj jednak skupimy się na tych, które wśród wielu graczy uchodzą za najlepsze. Zapraszamy do lektury!

Pistolety sprężynowe

Każdy początkujący gracz zaczyna od tego rodzaju replik ASG. Jednak „sprężyny”, jak się o nich mówi, często idą z nimi dalej, najczęściej właśnie pod postacią broni bocznej. Wśród nich można znaleźć sporo ciekawych konstrukcji. Do nich zdecydowanie zalicza się proponowany przez uznanego w środowisku airsoftowym producenta, jakim jest WELL, Colt 1911 (a właściwie jego późniejsza wersja M1911A1).

Jest to jeden z tańszych, a przy tym bardziej zaufanych modeli. Mimo tego większość repliki została wykonana z metalu. Z ABS-u są jedynie okładziny rękojeści, dzięki którym pistolet leży pewnie w dłoni. Choć oferuje relatywnie niewielką prędkość wylotową, wynoszącą 140 fps, to zdecydowanie jest to broń, która świetnie się spisze w sytuacji, kiedy na przykład w budynku w PM-ie czy karabinku zabraknie amunicji albo pojawi się awaria.

Drugi model, na który warto zwrócić uwagę, nie tylko ze względu na niską cenę, ale też i doskonałe odwzorowanie detali, jest Beretta M92 (GA-9709) od producenta SRC. Mimo że wykonany niemal w całości z wytrzymałego tworzywa (metalowe są tylko niektóre elementy, jak język spustowy i kurek), to oferuje dużą jak na pistolet sprężynowy prędkość wylotową (sięgającą około 190 fps) i wysoką kulturę pracy.

Model ten dokładnie odwzorowuje oryginalną włoską broń, dzięki czemu charakteryzuje się niebagatelną elegancją, a także funkcjonalnością (zapewnioną m.in. dzięki żłobieniom na zamku, ułatwiającym przeładowanie).

Osobista broń elektryczna

W tej kategorii na pierwszy plan wysuwa się Sig Sauer model P226 od popularnego chińskiego producenta – CYMA (oznaczającego go nazwą cm.122). To kombinacja metalu i tworzywa – metalowy jest zamek, szyna RIS i magazynek, z kompozytów zaś korpus i okładziny. Ważne jest też to, że z metalu został wykonany gearbox, co gwarantuje mu wyższą trwałość. Pistolet, obok możliwości strzelania ogniem pojedynczym i ciągłym, posiada również system hop-up, co znacznie zwiększa jego skuteczny zasięg. Prędkość wylotowa kulki natomiast wynosi 200 fps. Jego atutem jest również zastosowanie szyny RIS pod lufą, co pozwala na montaż dodatkowych akcesoriów.

Firma CYMA ma w zanadrzu jeszcze jeden pistolet elektryczny, który będzie idealnym uzupełnieniem uzbrojenia gracza ASG. Beretta M92F, nazwana przez producenta CM126-BLK, to wierna kopia swojego oryginalnego odpowiednika. Stanowi kolejną kompozycję metalu i tworzywa, jak u Sig Sauera metalowy jest zamek, a także lufa, język spustowy i magazynek. Metalowy gearbox generuje około 200 fps, gwarantując możliwość strzelania w trybie ciągłym i pojedynczym. Także i tutaj pociski możemy podkręcać dzięki systemowi hop-up.

Pistolety na gaz

Do najczęściej wybieranych przez graczy replik broni osobistej należą modele gazowe. Nie tylko ze względu na fakt, że dają zadowalające osiągi, jeśli chodzi o odległość strzału, ale przede wszystkim na dodatkowe opcje, jakie te pistolety oferują, jak na przykład efektowny blow-back.

Z tego też powodu dużą popularnością cieszy się Glock 18C, produkowany przez WE (model WE-059-G4-TAN) GBB. Podobnie jak oryginał, tak i ten pistolet stanowi mieszankę kompozytów i metalu (z którego wykonano zamek i magazynek). Napędzany jest Green Gasem, który rozpędza kulkę do około 330 fps, co gwarantuje mu efektywne rażenie tak w warunkach CQB, jak i na otwartej przestrzeni.

Główną jego zaletą jednak jest przede wszystkim system Blow Back, dzięki któremu zamek jest efektownie odrzucany do tyłu, w trakcie czego następuje przeładowanie broni. Po wystrzeleniu ostatniej kulki natomiast pozostaje w pozycji tylnej. Tak jak i oryginał, tak i ten pistolet oferuje możliwość strzelania ogniem ciągłym i pojedynczym. Replika ta więc stanowi doskonałe odwzorowanie oryginału.

Drugim pistoletem, który zasługuje na wzmiankę, jest model od KJ WORKS. Każdy, kto miał kiedykolwiek możliwość stanąć naprzeciw tej repliki, wie, do czego jest zdolna – mianowicie chodzi o Rugera MK1 (GGH0201). Choć wydaje się prosty w konstrukcji i nie posiada systemu BB, to jego precyzja i osiągi są co najmniej zadowalające. Prędkość wylotowa kulki bowiem wynosi aż 360 fps, co jest często standardowym wynikiem dla wielu stockowych karabinków! Dodatkowo większość tej repliki została wykonana z metalu (z tworzywa zrobiono chwyt pistoletowy). Nawet z pojedynczym trybem ognia pistolet ten stanowi doskonały wybór na broń boczną.

Który pistolet najlepszy?

Dla wielu graczy kwestia tego, która broń osobista jest najlepsza, jest sprawą bardzo indywidualną. Wiele bowiem zależy od wielkości dłoni, jak i możliwości, jakie gwarantuje pistolet. Kiedy jedni stawiają przede wszystkim na zasięg, inni nie mogą się obyć bez dodatkowych atrakcji, jak właśnie Blow-back. My jednak przedstawiliśmy Wam nasz subiektywny wybór replik broni osobistej, które w naszym odczuciu, a także wielu innych graczy, są najlepsze.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 140 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Polecam
2024-05-24
Szybko sprawnie i w dobrych cenach polecam
pixel